Poprzednie edycje


siu44

SHAKE IT UP 4

3 wyjątkowe miasta – Trójmiasto, Warszawa, Kraków. Blisko 1300 km przejechanych w ciągu  100 h w ramach poszczególnych etapów eliminacji. Przygotowanych blisko 200 oryginalnych i ponadczasowych drinków. Kilkaset minut miksowania i walki o zwycięstwo w IV edycji profesjonalnego konkursu dla barmanów SHAKE IT UP.

Projekt sygnowany kultową szwedzką marką jest absolutnie unikatowy. To nie tylko profesjonalna rywalizacja o tytuł najlepszego barmana w Polsce, ale również możliwość edukacji w międzynarodowym gronie. Nagroda główna – wyjazd do źródła marki ABSOLUT, czyli Akademii PRO w Szwecji, pozwala na dalszy rozwój zawodowy i zdobycie ponadczasowych umiejętności.

„ABSOLUT to kultowa marka w środowisku barmańskim. Od wielu lat wyznacza trendy w miksologii, czyli w nauce przygotowania koktajli. Nieustannie inspiruje barmanów do  eksperymentów. Ogromne zainteresowanie zorganizowanym w Polsce już po raz czwarty konkursem SHAKE IT UP oraz niezwykle wysoki poziom – to wszystko świadczy o tym, że marka przyciąga najlepszych! Równocześnie kontynuuje swoją tradycję w promocji oryginalności, profesjonalizmu i kreatywności! ” – podkreśla Dorota Durakiewicz, zarządzająca marką w Polsce.

W ramach czwartej edycji SHAKE IT UP odbyły się trzy spotkania. Barmani przemierzyli całą Polskę, odwiedzając 30 czerwca Gdynię, 1 lipca Warszawę oraz 3 lipca Kraków. Uczestnicy przejechali blisko 1300 km i wzięli udział w praktycznych warsztatach miskologii pod okiem światowej klasy profesjonalistów. Na koniec zaprezentowali swoje umiejętności i udowodnili międzynarodowemu jury, że nie bez przyczyny o polskiej sztuce barmańskiej jest coraz głośniej!

Wśród zaproszonych gości, którzy nie tylko prowadzili warsztaty, ale również zasiadali w jury znalazł się globalny ambasador ABSOLUT – Ben Reed, niekwestionowany lider miksologii na świecie – Zoltan Nagy, polski ambasador marki – Maciek Starosolski oraz zwycięzca II edycji SHAKE IT UP – Arek Stefaniak.

Czym polscy miksolodzy zaskoczyli międzynarodowe jury konkursu SHAKE IT UP? Barmani musieli przygotować autorskiego drinka na bazie losowych składników oraz wódki ABSOLUT. Mieli na to zaledwie kilka minut! Ostatecznie ocenie wymagającego jury poddane zostały nie tylko smak i aromat, ale także wygląd i finalna prezentacja.

W gronie nagrodzonych finalistów znaleźli się:

Trójmiasto – Grzegorz Nowicki/Mewa Towarzyszka
Warszawa – Magdalena Ziarko/Dom Kultury Lublin
Kraków – Karim Bibars/Luminaa

Jury szczególnie zachwycił innowacyjny i kreatywny sposób podania drinków oraz absolutna dbałość o najmniejszy detal w ich przygotowaniu.

Jak komentuje jeden ze zwycięzców „Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed takimi osobowościami jak Ben Reed czy Zoltan Nagy to ogromne wyróżnienie! Praktyczna wiedza nabyta podczas warsztatów pozwoliła jeszcze lepiej przygotować się do ostatecznego wyzwania. Tytuł zwycięzcy to absolutnie wyjątkowa rzecz, ale szczególnie cieszy mnie perspektywa wyjazdu do Szwecji. Możliwość nauki w Akademii PRO to marzenie nie jednego barmana oraz furtka do dalszej kariery”.

Jaki jest przepis na sukces? Cała wyróżniona trójka z przekonaniem stwierdza „że tak naprawdę liczy się otwartość na zaskakujące połączenia, szybkość działania oraz zaufanie własnej intuicji. Nie bez znaczenia też jest absolutnie najlepsza baza do przygotowania drinków – wódka ABSOLUT.”SHAKE IT UP 3

W ciągu 6 tygodni dotarła do nas ogromna liczba niezwykłych kreacji filmowych prezentujących wasze umiejętności barmańskie. Spośród wszystkich zgłoszeń Jury w składzie: Matt Pomeroy (Globalny Ambasador ABSOLUT VODKA – autorytet barmaństwa z wieloletnim doświadczeniem międzynarodowym), Jack Hubbard (specjalista miksologii – doceniony przez Tales of Cocktails nagrodą Cocktail Menu 2012) oraz Maciej Starosolski (Ambasador ABSOLUT VODKA w Polsce) wybrało grupę finalistów i zaprosiło ich na praktyczne warsztaty w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

 

Spośród wszystkich uczestników, którzy zwycięsko przeszli przez sito warsztatowych zadań, wyłoniliśmy 4 laureatów w składzie:

Tomasz Padys reprezentujący Akademię Smaku z Warszawy
Kuba Śronkowski zasilający szeregi Whisky Bar 88 w Poznaniu
Olga Pejas kobieca strona Klubu Czekolada z Lublina
Maciej Parulski na co dzień stacjonujący w Klubie Studio w Warszawie

To właśnie oni pojechali do Szwecji na jeden z najciekawszych programów edukacyjnych, czyli ABSOLUT Akademii Pro!SHAKE IT UP 2

Poznajcie lauretów, których droga do zwycięstwa rozpoczęła się od dobrego pomysłu na film. Następnie prace konkursowe zostały wzięte pod lupę i ocenione wnikliwym okiem członków Jury. Wszystko po to, aby najlepszych uczestników zaprosić na praktyczne warsztaty prowadzone w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie.

Jury w składzie: Henry Besant (twórca i legenda światowej sceny barmańskiej), Joe Stoke (światowej sławy barman) oraz Maciej Starosolski (ambasador ABSOLUT Vodka w Polsce) wybrało ich spośród 150 finalistów. Miernikiem ich umiejętności był Speed&Quality test, czyli ekspresowa produkcja koktajli.SHAKE IT UP 1

Droga do zwycięstwa czwórki laureatów zaczęła się od wysłania filmiku z prezentacją swoich umiejętności. Następnie musieli przejść przez sito warsztatów prowadzonych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie. Jury w składzie: Matt Pomeroy (globalny ambasador Absolut Vodka), Eric Fossard (światowej sławy barman) oraz Maciej Starosolski (ambasador Absolut Vodka w Polsce) wybrało ich spośród 120 finalistów. Miernikiem ich umiejętności był Speed&Quality test, czyli ekspresowa produkcja koktajli.

A oto, wspomniani wcześniej, nasi nadworni mieszający:

Kacper Parchotiuk grasujący w okolicach Trójmiasta, głównie w sopockiej „Czekoladzie”,
Krakowski mieszacz Krzysztof Jędrysik, rezydujący w Baroque,
Kuba Słowicki z serca Opolszczyzny, obecnie pomnaża PKB w opolskim Aquarium
oraz Maciek Szymański ze stolicy, który na co dzień miesza w MSBiS.

Serdecznie gratulujemy i liczymy na specjalną edycję drinków „Projekt Pokolenie”!