Światowa marka i polski twórca. Rozpoznawalny smak i niecodzienna wizja artystyczna. Międzynarodowy symbol zwycięstwa i historia jednego narodu. Z tego połączenia narodził się niezwykły projekt „ABSOLUT POLAKOM”.

Limitowane edycje to specjalność marki ABSOLUT. Niejednokrotnie wyznaczają trendy i zdumiewają wyobraźnią. Dzięki kreatywności największych artystów z całego świata na trwałe zapisały się w światowej historii popkultury. Dotychczas limitowane edycje hołdowały miasta, ale tym razem światowa ikona, marka ABSOLUT postanowiła uhonorować polski naród oddając w ten sposób szacunek krajowi i jego mieszkańcom, podkreślić wyjątkowe cechy, których Polacy są znani na całym świecie – umiłowanie wolności i dążenie do niezależności na różnych polach.

Projekt polskiej edycji musiał oddawać znane na świecie zalety naszego narodu. ABSOLUT zaprosił więc do współpracy Swanskiego, artystę-grafika, ucieleśniającego tak bliski polakom koncept „wolność i niezależność”.  Efektem wspólnej pracy jest gest Victorii – palców ułożonych w literę „V” łączący się i wyłaniających się z charakterystycznego dla artysty florystycznego „gąszczu” jako symbolu odradzającego się i dynamicznie rozwijającego kraju i polskiego społeczeństwa.

ABSOLUT POLAKOM to więcej niż kolejna limitowana edycja. To ukłon w stronę Polski i Polaków. Ten projekt to nowoczesna wizja i artystyczne połączenie tradycji, współczesności i przyszłości, która jest przed nami. ABSOLUT POLAKOM to wyjątkowa edycja dla wyjątkowych ludzi.